Nikotyna, której regularnemu działaniu poddawane są zęby wszystkich palaczy, bardzo negatywnie wpływa na stan uzębienia. Pod jej wpływem nie tylko szybko rozwija się próchnica i pojawiają się ubytki, ale także zmniejsza się jakoś szkliwa, przez co zęby pękają, łamią się, a to może skutkować nawet utratą zęba. W Klinice Estetyczna Stomatologia przeanalizujemy dokładnie Twój problem i zaproponujemy indywidualnie dopasowany sposób leczenia.


Do najczęściej stosowanych metod walki z próchnicą wśród palaczy należą:


Wypełnienia kompozytowe – stosowane w przypadku, gdy zmiany próchnicowe dotknęły nie tylko szkliwo ale również zębinę. Klinika Estetyczna Stomatologia stosuje tylko materiały światłoutwardzalne najwyższej jakości, takie jak kompozyt, których zastosowanie daje świetne efekty estetyczne i przywraca pełną funkcjonalność zębom. Dzięki różnorodności dostępnych odcieni, wypełnienia te można niemalże idealnie dopasować do naturalnej barwy uzębienia.

Inlay lub Onlay wykonane z kompozytu lub porcelany – nakłady koronowe proponowane jako alternatywa dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych. Polecane są ze względu na swoją wyjątkową trwałość oraz szczelność i stosowane są najczęściej w przypadku większych ubytków w zębach oraz nierówności. Dodatkowo ich aspekt estetyczny również miło zaskakuje Pacjentów, którzy decydują się na takie rozwiązanie.

Korony – rozwiązanie polecane Pacjentom, których zęby były leczone kanałowo, są mocno zniszczone przez próchnicę lub nadłamane. Przy użyciu koron, wykonanych z tlenku cyrkonu lub porcelany, można idealnie odtworzyć anatomiczny kształt i kolor zęba, skorygować jego wygląd, a nawet minimalnie zmienić jego miejsce w łuku.

Skorzystaj z kompleksowej oferty leczenia zmian próchnicowych w Klinice Estetyczna Stomatologia i ciesz się zdrowym i lśniącym uśmiechem!
Masz pytania?