Wiele osób boryka się z problemem osadzania kamienia nazębnego czyli nieestetycznego, ciemnego osadu na zębach. Przyczyną jego powstawania jest przede wszystkim palenie tytoniu, ale również regularne picie kawy i mocnej herbaty. W Klinice Estetyczna Stomatologia skutecznie z nim walczymy proponując naszym Pacjentom zabiegi skalingu nad- i pod- dziąsłowego, których celem jest oczyszczenie koron zębowych z twardych złogów nazębnych. W większości przypadków przebiegają one w 100% bezbolesnie, dyskomfort może pojawić się jednak u Pacjentów ze stanem zapalnym dziąseł – w takiej sytuacji podawane jest znieczulenie miejscowe, które całkowicie niweluje nieprzyjemne wrażenia.

 

  • Skaling naddziąsłowy – zabieg ten wykonywany jest przy wykorzystaniu skalerów czyli nowoczesnych, specjalistycznych urządzeń ultradźwiękowych. Dzięki wykorzystaniu sprzętu najwyższej klasy w Klinice Estetyczna Stomatologia oferujemy czyszczenie płytki nazębnej z osadu szybko, skutecznie, bezpiecznie i przede wszystkim efektywnie. Po etapie właściwego usuwania kamienia nazębnego, wykonujemy także polerowanie całej powierzchni zębów – daje ono efekty wygładzające i zapobiega ponownemu odkładaniu się twardych złogów. Ostatnim krokiem do uzyskania idealnego efektu skalingu jest nałożenie lakierów fluorkowych, który użycie zmniejsza nadwrażliwość szyjek zębowych oraz chroni zęby przed próchnicą.

 

  • Skaling poddziąsłowy – sposób wykonania zabiegu jest bardzo podobny do przebiegu skalingu nadziąsłowego, z tym wyjątkiem, że oczyszczanie poddziąsłowe wymaga użycia nie tylko skalerów ultradźwiękowych ale także dodatkowo narzędzi ręcznych, tzw. kiretów. Najczęściej skalingi poddziąsłowy i naddziąsłowy wykonywane są łącznie. Na zakończenie lekarz wygładza powierzchnie korzenia i nakłada ochronny lakier fluorkowy.

Masz pytania?